برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
چگونه از راه دور امام رضا (ع) را زیارت کنیم؟/ اهمیت مفاهیم زیارت امام هشتم

چگونه از راه دور امام رضا (ع) را زیارت کنیم؟/ اهمیت مفاهیم زیارت امام هشتم

به گزارش مجلس یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایان بخش دهه پرفیض کرامت، میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) است. امام هشتم شیعیان که همیشه زیارتگاهشان محلی امن برای دل های بی قرار همه شیعیان به ویژه مردم ایران است. بسیاری از ما منتظر فرصتی هستیم که عازم مشهد شویم و دل های ناآراممان را با وجود مقدس ضامن آهو  آرام کنیم.

حرم دل ربای ضامن آهو
زیارت پر فیض امام رضا (ع) توفیقی است که این روز‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما آیت الله محمد علی موحدی کرمانی کارشناس مذهبی و امام جمعه موقت تهران معتقد است در این شرایط هم می‌توان با امام هشتم انس گرفت. این پژوهشگر دینی به مناسبت سالروز ولادت امام رضا (ع) به خبرنگار ما گفت: خدا را شاکر هستیم که سعادت بزرگ را داده است که قبر مطهر حضرت ثامن الحجج (ع) در کشور ماست. مردم ما از محرومان و فقیران گرفته تا ثروتمندان در هر فرصتی به زیارت ایشان می‌روند و با حال خوبی که پیدا می‌کنند، مشمول رحمت حضرت ثامن (ع) می‌شوند.

صحبت های آیت الله موحدی کرمانی درباره امام رضا

وی درباره زیارت امام رضا (ع) در دوران شیوع کرونا بیان کرد: در زیارت امام حسین (ع) داریم، اگر چنان چه نمی‌توانید به زیارت حضرت سید الشهدا (ع) بیایید و خودتان را به قبر مطهر حضرت برسانید، به بالای بام خانه بروید، به سمت راست و چپ اشاره کنید، سپس به طرف قبر مطهر امام حسین (ع) اشاره کنید؛ به این ترتیب می‌توانید سید الشهدا (ع) را زیارت کنید. همین عمل را می‌توان برای زیارت امام رضا (ع) انجام داد.

زیارت امام رضا از راه دور

آیت الله موحدی کرمانی افزود: برخی تصور می‌کنند با شیوع کرونا، درِ رحمت خداوند بسته شده است و توفیق زیارت سلب شده؛ اینگونه نیست؛ درِ رحمت خداوند همیشه و در هر شرایطی باز است. اینگونه نیست که، چون کرونا آمده است، انسان از زیارت اهل بیت (ع) محروم باشد. انسان می‌تواند با حضور قلب خود را به قبر مطهر ائمه اطهار (س) برساند. حتی در منزل هم می‌شود با امام رضا (ع) انس گرفت.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به موضوعات مهم در زیارت امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: آنچه در زیارت اهل بیت (ع) مهم است این است که زائر چیزی را که در زیارت نامه می‌خواند، بفهمد. مزد انسان وقتی زیاد می‌شد که معرفت آدم افزایش پیدا کند. به زائران امام رضا (ع) توصیه می‌کنم، پیش از عزیمت به حرم شریف رضوی، دو روز وقتشان را صرف معنا و مفهوم دعای زیارت کنند. پس از آن هم دعا‌های بعد از زیارت را بخوانند و بفهمند. اگر عربی نمی‌دانند ترجمه عبارات را بخوانند. اصرار من این است که مضامین بلند دعای پر مفهوم امام رضا (ع) خوانده شده و معنای آن درک شود.

امام حمعه موقت تهران

انتهای پیام/

لطفا نظر خود را بنویسید

دسته بندی مطالب

آمار مطالب

آخرین دیدگاه‌ها

    بالا